Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

O nás

Toto je tedy náš "kamenný" krám se zbožím bednářským.

Příběh rodinné firmy Dubové soudky - Beránek a syn s. r. o. začal zhruba v roce 2008 darem láhve slivovice, která se poněkud od jiných lišila. Původní majitel ji totiž před stočením do láhve nechal ležet zhruba rok v dubovém soudku. Změna, která se s oním destilátem udála co do chuti, vůně i barvy ohromila podarovaného natolik, že zatoužil podobný soudek vlastnit též. Stejně jako spousty zahrádkářů a sadařů nechával totiž část sklizeného ovoce zkvasit a vypálit a do soudku by tedy měl i co uložit. A co víc: Byl to i živnostník a k nápadu nabídnout takovouto možnost zušlechtění domácích destilátů i dalším ctitelům poctivé domácí pálenky byl už jen krok.

Bohužel jsme s naší představou u místních bednářů nepochodili. Pochopili jsme, že pro ně je mnohem zajímavější vyrábět velké sudy pro vinaře. Náš hlavní cílový zákazník, majitel zahrady, či sadu, který si nechá vypálit pár litrů domácí slivovice na "otrávení červa" nebo pro posezení s kamarády a stačí mu soudek třeba jen pětilitrový, ten čeká bohužel až ve druhé řadě, až na něho zbude čas. Bylo nám jasné, že chceme-li nabídnout zákazníkovi vybraný soudek bez několika měsíčního čekání a v přijatelné ceně, tudy to nepůjde. Nezbylo nám tedy, než začít hledat v okolním zahraničí a to vedlo konečně k úspěchu!

Náš zákazník si tak dnes může vybrat v e-shopu soudek ze sedmi druhů dřeva, od půl do sta litrů objemu, s několika druhy obručí i výpustných ventilů, i s možností dekorativního přizdobení. A pokud je, jak se říká, ze staré školy a rád si vše vlastníma rukama napřed osahá, je mu k dispozici kamenný krám se standardní prodejní dobou na náměstí ve Žďáru nad Sázavou. Vždy s nejméně stovkou vystavených soudků a jak hlásí hrdě Beránek mladší - nenajdete tu dva stejné! Nu, a dle našich zákazníků jsme zřejmě jediný takto specializovaný obchod v republice, což nás těší neméně, doplňuje Beránek otec.


Najdete u nás vše, co nabízíme na našich webových stránkách i pár věcí navíc. Nejbežnější druhy soudků o obsahu 1litr až 50litrů zde najdete vždy, ale  všechny ty kombinace povrchových úprav,velikostí, druhů dřeva atd.na pultě prostě nelze mít, proto doporučujeme zavolat si na naše telefony den, dva předem, abychom Vám mohli požadovanou variantu soudku připravit a Vy jste nemuseli čekat.

Budete-li nás hledat, nedejte se zmýlit GPS! Žádná Veselská! Zastavte na horním vjezdu do náměstí Republiky, přes náměstí, mírně nalevo zříte Starou radnici a proti jejímu levému boku, přes ulici jsme my. Jediný zelený dům v rohu náměstí. Z dálnice je to k nám půl hodinky zajížďka. Otevřeno je ve všední dny od 9 do 12 hodin a odpoledne od 13 do 17hodin. 

Tož se stavte, krásně nám to tu voní dřevem...